• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Látogatási tilalom lépett életbe a borsodi kórházak fekvőbeteg-osztályain

2026. május 14. 09:47
ZSM
2026. május 14.

A fekvőbeteg-ellátó egységekben visszavonásig tilos a látogatás a légúti megbetegedések halmozódása miatt. A járóbeteg-szakellátás zavartalanul működik, de a maszkhasználat és a kézfertőtlenítés kötelezővé vált az intézmény területén.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal népegészségügyi főosztálya látogatási tilalmat rendelt el a Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház összes fekvőbeteg-ellátást végző szervezeti egységénél. Az intézmény tájékoztatása szerint a korlátozás 2026. május 13-án, szerdán lépett életbe, és visszavonásig érvényben marad.

Az intézkedést a Szent Ferenc Tagkórház két fekvőbeteg-osztályán tapasztalt események indokolták: a bent fekvő betegek, valamint az egészségügyi személyzet körében akut légúti tünetekkel járó megbetegedések halmozódása alakult ki.

A tilalom ideje alatt a kórház biztosítja a betegekkel való kapcsolattartást. Súlyos állapotú betegek esetén a hozzátartozóknak lehetőségük van rendkívüli látogatási engedélyt kérni. Az erre vonatkozó kérelmeket az igazgatoiugyelet@bazmkorhaz.hu e-mail címen fogadja az intézmény.

A korlátozás nem érinti a járóbeteg-ellátást és a szakrendelők működését. Ugyanakkor a légúti járványhelyzetre való tekintettel a belépéskor kötelező a maszk viselése és a kézfertőtlenítő használata.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🚑 MÉG TÖBB EGéSZSéGüGY 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK