A magyar rendőrség idén is csatlakozik a ROADPOL által szervezett egész Európára kiterjedő sebességellenőrzési kampányhoz. Ennek részeként 2025. április 9-én 6 órától április 10-én 6 óráig Speedmarathont tartanak, melynek során 24 órán keresztül intenzív sebességmérést végeznek országszerte – számolt be róla az ORFK Kommunikációs Szolgálat.
A korábbi tapasztalatok alapján a járművezetők túlnyomó többsége (95%-a) az akció során betartja a sebességhatárokat, ami jelentősen hozzájárul a közúti közlekedés biztonságának javulásához.
Javasolj helyszínt!
A rendőrség ebben az évben is figyelembe veszi a lakosság véleményét az ellenőrzési pontok kijelölésében. Az állampolgárokat arra kérik, hogy tegyenek javaslatot olyan helyszínekre, ahol szerintük indokolt lenne a sebességellenőrzés.
A javaslatokat 2025. március 27-én 12 óráig lehet elküldeni az adott vármegyének megfelelő e-mail címre:
A beküldött javaslatokat és a helyszínek adottságait figyelembe véve a vármegyei rendőr-főkapitányságok választják ki a végleges helyszíneket, amelyekről tájékoztatást tesznek közzé.
Az akció elsődleges célja, hogy felhívja a figyelmet a gyorshajtás veszélyeire, egyúttal más közlekedési szabályszegésekkel szemben is fellépnek. A sebességtúllépés a halálos kimenetelű balesetek egyik fő oka, ezért a Speedmarathon kulcsfontosságú elem a halálos balesetek csökkentésére irányuló európai közlekedésbiztonsági stratégiában.