• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Ruszin-Szendi Romulusz: Visszatérhetnek a honvédséghez a fiatalítás miatt eltávolított katonák

2026. június 22. 18:07
Várszegi Tímea
Facebook
2026. június 22.

Társadalmi egyeztetésre bocsátották azt a jogszabály-módosítást, amely lehetővé teszi a korábbi haderő-fiatalítási intézkedések során elbocsátott katonák visszavételét a Magyar Honvédségbe. A döntés célja a korábbi eljárások során elkövetett méltatlanságok orvoslása és a tapasztalt szakállomány visszacsábítása.

Ruszin-Szendi Romulusz a közösségi oldalán jelentette be, hogy megkezdődött a „fiatalítás” jogcímen eltávolított katonák reintegrációját szabályozó tervezet egyeztetése. A honvédelmi miniszter hangsúlyozta, hogy a múltban számos kiváló felkészültségű katonának kellett méltatlan körülmények között elhagynia a pályáját, miközben a tudásukra, elhivatottságukra és gyakorlati tapasztalatukra továbbra is szükség lett volna.

A tárcavezető kijelentése szerint a katonákkal szemben hozott igazságtalan és méltatlan döntéseket kötelező korrigálni, mivel a Magyar Honvédség nem nélkülözheti a hazájukat elkötelezetten szolgáló emberek szakértelmét, és ezzel a lépéssel tartoznak az érintetteknek.

A hivatkozott személyi változások hátterében az Orbán-kormány 2023-as intézkedése áll. Az akkori jogszabályi rendelkezések értelmében jelentősen leegyszerűsítették a katonai állomány tagjainak elbocsátását. A rendelet alapján elküldhették mindazokat, akik betöltötték a 45. életévüket, és ezzel párhuzamosan legalább 25 évet töltöttek tényleges szolgálati viszonyban. Az érintett tisztek és főtisztek részére a hivatalos nyugdíjkorhatár eléréséig rendszeres szolgálati juttatást állapítottak meg. A kormányrendelet három évvel ezelőtti hatálybalépésekor Ruszin-Szendi Romulusz még a Magyar Honvédség vezérkari főnökeként szolgált.

Ezt olvastad már? A Magyar Honvédség alezredese teljesítette a Spartathlon ultramaratont

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

📍 MÉG TÖBB KöRNYEZETüNK 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK