Magyarország történetének legnagyobb volumenű vagyonfeltárási és vagyonvisszaszerzési programjának elindítását jelentette be Magyar Péter a parlamentben. A miniszterelnök közölte, hogy a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozásával a jogellenesen elsajátított közvagyon felkutatása és visszaszerzése a cél. A kormányfő kiemelte, hogy a vizsgálatok politikai hovatartozástól függetlenül bárkit érinthetnek.
A frissen alakuló szervezet irányítói kiemelt biztonsági intézkedések mellett, 24 órás rendőri védelem alatt fogják végezni a munkájukat. Az új hivatal tevékenységében a rendőrség munkatársai mellett ügyészek, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szakemberei, pénzügyőrök, valamint más szakterületek képviselői is közvetlenül részt vesznek majd.
A kormányfő a parlamenti felszólalásában a vagyonvédelmi intézkedéseken túl egy átfogó alkotmányozási folyamat elindításáról is beszámolt. Magyar Péter elmondása szerint a folyamat lezárásaként az új alkotmányt egy népszavazás keretein belül erősítenék meg.
A kormányzati tervek között szerepel továbbá az igazságszolgáltatás működésének reformja, amelynek részeként megerősítenék a bírói önigazgatást, az alkotmánybírák esetében pedig ismét bevezetnék a 70 éves felső korhatárt. Az alkotmánymódosítást és a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását tartalmazó jogszabálycsomagot a kormány a saját honlapján teszi közzé, így az a véglegesítés előtt társadalmi egyeztetésre bocsátják.