Kétezer pulyka pusztult el a jánosházi istállótűzben

2026. január 10. 17:20
ZSH
Vas KMSZ, Sárvár HTP

Tűz ütött ki egy ezer négyzetméteres pulykanevelő istállóban Jánosháza közelében, ahol a födémszigetelés és az alomszalma kapott lángra. Az épületben tartózkodó közel kétezer állat a sűrű füst miatt megfulladt.

A Vas vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett sárvári, ajkai hivatásos és jánosházi önkéntes tűzoltók vonultak a helyszínre 2026. január 9-én délután. Az egységek kiérkezésekor az istálló tetőfödémét alulról borító szigetelés égett, a lehulló izzó darabok pedig meggyújtották a padozaton lévő alomszalmát is.

Vas KMSZ, Sárvár HTP

Összehangolt oltás és utómunkálatok

A tűzoltók több irányból, több vízsugárral kezdték meg a lángok megfékezését, megakadályozva, hogy a tűz az épület többi részére is átterjedjen. A hatékony oltás érdekében a szakembereknek meg kellett bontaniuk a tetőfödémet, hogy hozzáférjenek a belső, izzó és füstölő rétegekhez.

Az oltási munkálatokkal párhuzamosan az egységek folyamatosan szellőztették a hatalmas alapterületű csarnokot. A tüzet végül sikerült eloltani, ezt követően hőkamerával vizsgálták át a teljes területet, hogy kiszűrjék a még esetlegesen megbújó parázsfészkeket. A tűz keletkezésekor az istállóban tartózkodó mind a kétezer pulyka elpusztult a belélegzett füst következtében.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🚒 MÉG TÖBB TŰZESET 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK