• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Szabadnapos tűzoltó mentette a sérülteket egy négyes karambol után

2025. április 23. 05:21
Várszegi Tímea

Négy jármű ütközött április 18-án reggel a 81-es főúton, Mór közelében. A baleset helyszínén elsőként egy szolgálatból hazatérő tűzoltó segített – közölte a katasztrófavédelem.

Több jármű csapódott fának, egy kigyulladt

A nagypénteki baleset során egy személyautó árokba hajtott és fának ütközött, egy terepjáró hátulja szintén fának csapódott, míg egy kisteherautó frontálisan ütközött egy másik személygépkocsival. A kisteherautó motortere kigyulladt, amit a móri önkormányzati tűzoltók porral oltóval fékeztek meg, majd vízsugárral visszahűtötték a járművet.

Tűzoltóként azonnal cselekedett

A balesetet Kundrák Gábor tűzoltó főtörzsőrmester észlelte, aki a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság gépjárművezetőjeként épp szolgálatból tartott hazafelé. Azonnal hívta a 112-es segélyhívót, pontos információkat adott, majd segített két gyermeket kiemelni a terepjáróból.

Több egység vett részt a mentésben

A frontálisan ütközött járműből a sofőrt és utasát a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával a tűzoltók és a mentők közösen emelték ki. A műszaki mentésben a móri önkormányzati egység mellett a székesfehérvári hivatásos és a bodajki önkéntes tűzoltók is közreműködtek.

Megosztás:

🚒 MÉG TÖBB BALESET 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK