Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak a hirdetések megjelenítését, ezért azok nem láthatók.
Három ember merült el szombat délután a Dunában: egyiküket holtan találták meg, a másik két személyt pedig továbbra is keresik a vízi rendészek. A meleg időjárás miatt a Budapesti Rendőr-főkapitányság óvatosságra inti a vízpartot választókat, hangsúlyozva a folyóvizek kiszámíthatatlan veszélyeit.
Szombaton Iváncsa térségében elmerült egy fiatal férfi, akinek az életét már nem lehetett megmenteni. A másik két férfi közül az egyik a főváros XI. kerületében, a Kopaszi-gátnál tűnt el a Dunában, míg egy 26 éves illető Bajánál ment a vízbe, majd merült el. A hatóság felhívta a figyelmet arra, hogy az ismeretlen folyószakaszokon, a nem kijelölt fürdőhelyeken és a bányatavakban nem szabadna a vízbe menni, mivel ezeken a helyeken a biztos úszótudás sem jelent védelmet.
A BRFK tájékoztatása szerint a folyóvizek rendkívül kiszámíthatatlanok, mivel az erős sodrás pillanatok alatt elsodorhatja az embert, a meder hirtelen mélyülhet, valamint örvények, uszadékfák és víz alatti akadályok nehezítik a kijutást. Emellett a hidegebb víz hirtelen izomgörcsöt vagy légzési reflexet válthat ki, így a jó úszók is pillanatok alatt bajba kerülhetnek.
„A mai esetek között volt, aki úszni indult, volt, aki besétált a vízbe, és olyan is, aki egy labdáért ment be a Dunába. Egy a közös bennük: egyikük sem gondolta, hogy nem jut vissza a partra”
– fogalmazott a rendőrség.