A rendkívüli hőség ellenére elindult a Budapest Pride felvonulás a fővárosban, ahol a szervezőknek idén nem kellett hatósági tiltástól tartaniuk. A menet békés hangulatban kezdődött, azonban egy különös incidens miatt a rendőrségnek már az esemény korai szakaszában be kellett avatkoznia.
A rendezvény résztvevőinek rendkívül megterhelő időjárási körülményekkel kell szembenézniük a fővárosi utcákon.
A felvonulás során egy váratlan és szokatlan eset zavarta meg a rendezvényt, amely azonnali hatósági intézkedést vont maga után. A helyszínen tartózkodó rendőröknek egy tangát viselő férfi miatt kellett közbelépniük az eseményen.
„A gyűlés szervezői kértek rendőri intézkedést az Erzsébet hídon, mert a menet elején egy ember a viselkedésével a gyűlés résztvevőit is megbotránkoztatta, és a rendezők kérése ellenére sem volt hajlandó távozni. Előállítják, szabálysértési eljárás indul ellene.”
‒ írta bejegyzésében a BRFK, valamint hogy az Astoriánál elfogtak két férfit, akik zöldségekkel dobálták a vonulókat.