• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Aknavető gránátot emeltek ki a mélyből az Aggteleki Nemzeti Parkban

2025. június 23. 08:15
Várszegi Tímea
2026. március 30.

Egy második világháborús német aknavető gránátra bukkantak a Vecsembükki-zsomboly mélyén, az Aggteleki Nemzeti Park területén. A 81 milliméteres robbanótestet az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred tűzszerészei hozták felszínre.

[Archivált média]

60 méter mélyen találták meg a gránátot

A robbanótestre a Magyar Barlangi Mentőszolgálat tagjai bukkantak rá, miközben ereszkedési gyakorlatot végeztek a Vecsembükki-zsombolyban, amely Magyarország harmadik legmélyebb barlangja. A lelet egy 81 milliméteres, német gyártmányú második világháborús aknavető gránát volt.

[Archivált média]

A tűzszerészek biztonságosan felszínre hozták

A tűzszerészek alpintechnika alkalmazásával, a barlangi mentőszolgálat és az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságának közreműködésével emelték ki a gránátot a 60 méteres mélységből. A gránát nem tartalmazott robbanóanyagot, ezért a katonák azt elszállították a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére – közölte az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🚒 MÉG TÖBB KATASZTRóFAVéDELEM 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK