Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak a hirdetések megjelenítését, ezért azok nem láthatók.
Közigazgatási eljárás keretében, bűncselekmény gyanúja nélkül vizsgálja a rendőrség a Szigetszentmiklóson eltűnt, majd a Bucka-tóban megtalált ötéves kisfiú esetének körülményeit. A gyermeket drónokkal, keresőkutyákkal és búvárokkal keresték a hatóságok és a mentőegységek, a holttestét végül a Bucka-tóból emelték ki az éjszaka folyamán.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Osztálya az eset kapcsán közölte:
„Az említett eset körülményeit a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében vizsgálja, bűncselekmény gyanúja nem merült fel.” Mivel a hatósági vizsgálat jelenleg is folyamatban van, a rendőrség az üggyel kapcsolatban további részleteket nem hozhat nyilvánosságra.
A rendőrség még pénteken, a késő esti órákban tette közzé a hivatalos honlapján, hogy keresnek egy ötéves kisfiút Szigetszentmiklóson. A Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat beszámolója szerint a vármegyei rendőrség még aznap délután kérte a segítségüket egy eltűnt, autista kisfiú felkutatásához. A keresést nagy erőkkel indították meg, amelyben drónokat, speciális keresőkutyákat és búvárokat is bevetettek.
A mentőszolgálat a közösségi oldalán úgy tájékoztatott: „Éjszaka a Bucka-tóban megtaláltuk és a felszínre hoztuk a Szigetszentmiklóson eltűnt 5 éves gyermek holttestét”. A kutató-mentők a kisfiú holttestét ezt követően átadták a helyszínen lévő hatóságoknak a további hivatalos vizsgálatok és eljárások lefolytatása érdekében.