• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

2700 kilónyi kokaint foglaltak le az ausztrál rendőrök

2026. június 22. 08:40
Várszegi Tímea
ZsaruHírek

Hatalmas mennyiségű kábítószert találtak az ausztrál hatóságok Sydney közelében egy föld alatti rejtekhelyen. A lefoglalt illegális szállítmány feketepiaci értéke meghaladja a 200 milliárd forintot, az ügyben két menekülő férfit is elfogtak a rendőrök.

A rendőrség Sydney környékén bukkant rá a rekordmennyiségű, 2700 kilogramm kokainra, amelyet konténerekben elhelyezett műanyag tartályokba rejtve ástak a föld alá. A Reuters beszámolója szerint a lefoglalt kábítószer értéke megközelítőleg 816 millió ausztrál dollár, ami átszámítva több mint 200 milliárd forintot jelent.

A rajtaütés helyszínéről két gyanúsított gyalogosan kísérelt meg elmenekülni, ám a hatóságoknak sikerült elfogniuk a 21 és 25 éves férfiakat. Az ausztrál szervek tájékoztatása alapján a mostani akció egy kiterjedtebb bűnszervezet felszámolását célzó nyomozás része. A rendőrség az eljárás korábbi szakaszaiban már lefoglalt 178 kilogramm kokaint, valamint 142 kilogramm metamfetamint is, így a hálózattól elvett kábítószer teljes mennyisége már meghaladja a három tonnát.

Ezt olvastad már? Marihuánát, amfetamint és másfél millió forintot találtak egy székesfehérvári férfi otthonául szolgáló konténerében

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🌍 MÉG TÖBB KüLFöLD 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK