• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Felmentette az országos rendőrfőkapitányt is a belügyminiszter

2026. június 3. 15:07
ZSH

Pósfai Gábor belügyminiszter felmentette tisztségéből az Országos Rendőr-főkapitányság vezetőjét, dr. Balogh János rendőraltábornagyot. A fővárosi rendőrfőnök leváltása után ez már a második jelentős személyi változás a rendvédelmi szerv legfelsőbb vezetésében, amelyről szerda reggel kaptak hivatalos tájékoztatást a rendőri vezetők.

Az elmozdított dr. Balogh János rendőraltábornagy 1990-ben nyomozóként kezdte a pályáját Sopronban, később a terrorelhárításban dolgozott, 2010-ben a Készenléti Rendőrség parancsnoka lett, az országos főkapitányi posztot pedig 2018 óta töltötte be.

Az országos vezető felmentése egybeesik a Budapesti Rendőr-főkapitányság élén végrehajtott cserével. Amint azt a minisztérium szerdán bejelentette, Pósfai Gábor felmentette a budapesti rendőrfőkapitányt, Terdik Tamást, helyére pedig Baricska Norbert Tamás rendőr ezredest nevezte ki. Az új budapesti főkapitány eddig bűnügyi főkapitány-helyettesként tevékenykedett a BRFK-n. A rendészeti államtitkárság korábbi bejegyzése szerint Baricskát – aki korábban a X. kerületi kapitányságot vezette – tavaly június végén Pintér Sándor akkori belügyminiszter soron kívül léptette elő ezredessé.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

📍 MÉG TÖBB KöRNYEZETüNK 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK