• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Svédasztalos menzák indulnak a II. kerület iskoláiban

2025. március 5. 09:26
Várszegi Tímea
2025. május 5.

A II. kerület több iskolájában hamarosan elindulhat a szabadszedéses (svédasztalos) menzarendszer — jelentette be Őrsi Gergely polgármester a Facebook-oldalán. A polgármester szerint ez a rendszer célja a kevesebb ételmaradék, a rövidebb sorban állás és a több idő az ebédre.

Őrsi Gergely elmondta, hogy a gyerekek maguknak szedhetnek abból, amiből szeretnének, annyit, amennyit szeretnének és annyiszor, ahányszor szeretnének. A rendszer lényege, hogy nem előre kimért adagokat kapnak a gyerekek, hanem ők választhatnak, ami csökkenti az ételpazarlást és növeli az elégedettséget.

A tapasztalatok alapján az ilyen rendszerben az ételmaradék mennyisége akár a tizedére csökkenhet. Elsőként a Móricz Zsigmond Gimnáziumban, a Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnáziumban, valamint a Klebelsberg Általános Iskola és Gimnáziumban vezetik be a rendszert.

Őrsi Gergely szerint, ahol hasonló rendszert vezettek be, a diákok elégedettebbek voltak az étkezéssel, és kevesebb étel ment veszendőbe.

Forrás: 24.hu

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

📍 MÉG TÖBB KöRNYEZETüNK 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK