Ítélet várható a Budapest Környéki Törvényszéken K.A.M. bűnügyében, aki a vád szerint terrorcselekménnyel fenyegetés bűntette és más bűncselekmény miatt áll bíróság elé. A terhelt a hatóságoknak küldött elektronikus leveleiben azt követelte, hogy küldjék ki hozzá a TEK-et, miközben lőfegyverekről készült fotókkal és külföldi merényletekkel riogatott.
Az ügyészi vádirat lényege szerint a vádlott 2024. január 15-én mobiltelefonról indított több e-mailt az Országos Rendőr-főkapitányságnak, a Készenléti Rendőrségnek és több kerületi rendőrkapitányságnak. Az üzenetekben azt kérte, hogy küldjék ki a lakcímére a bevetési osztályt, illetve a Terrorelhárítási Központot, valamint kijelentette, hogy lőfegyverrel és lőszerrel rendelkezik. Állításai alátámasztásául az egyik leveléhez lőfegyvernek látszó tárgyakat ábrázoló képet is csatolt.
A terhelt ezt követően a Váci Rendőrkapitányság központi e-mail-címére is küldött egy elektronikus üzenetet, amely komoly félelem keltésére alkalmas, személy elleni erőszakos és közveszélyt okozó bűncselekménnyel való fenyegetést tartalmazott. A férfi hasonló tartalmú e-maileket továbbított a Győri Rendőrkapitányság központi e-mail-címére is, ám ezekben a levelekben már több, Bécs elleni terrortámadásra utaló fenyegetés szerepelt.