• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Egy beteg halála miatt indult hatósági vizsgálat a Szent Imre kórház sürgősségi osztályán

2026. április 25. 09:24
Várszegi Tímea

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) vizsgálata megállapította, hogy súlyos szakmai hibák történtek a Dél-Budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi Oktatókórház sürgősségi osztályán egy 89 éves nő ellátásakor ― írta meg a Direkt36. Az elhunyt fia által kezdeményezett eljárás során kiderült, hogy az intézmény belső ellenőrzése korábban valótlanul állította a mulasztások hiányát.

A hatósági vizsgálat szerint a betegnél nem végezték el az EKG-vizsgálatot, annak ellenére, hogy az asszony maga is kérte, és a tünetei alapján a szívinfarktus gyanúja miatt ez kötelező szakmai protokoll lett volna. Az ellátás során egy ápoló kevésbé sürgős kategóriába sorolta a beteget, így orvosi segítség nélkül kellett várakoznia ― írja az Index. Bár a hozzátartozók többször is jelezték az asszony állapotának romlását és segítséget kértek, sem újabb vizsgálat, sem érdemi ellátás nem történt.

A család végül saját felelősségére elvitte a beteget a kórházból, hogy máshol keressenek segítséget, de az idős nő életét vesztette.

A kórház 2024-es belső vizsgálata még nem talált mulasztást, de a mostani hatósági döntést tudomásul vették. Az osztály akkori vezetője azóta távozott az intézményből. Az elhunyt fia valódi jogi következményeket vár a megállapított méltatlan bánásmód miatt.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🚑 MÉG TÖBB EGéSZSéGüGY 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK