• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Két hűséges kutya és a gazdájuk együtt kaptak új esélyt

2026. június 3. 07:52
ZSM
OMSZ Józsefváros Mentőállomás

Egy budapesti lakásból érkezett segélykérés, miután a lakás füsttel telítődött, és felmerült a füstmérgezés gyanúja nemcsak a tulajdonosnál, hanem két kutyájánál is. A helyszínre érkező mentők azonnal megkezdték az oxigén adagolását mindhárom érintettnek.

Az ellátás közben a két kutya végig a gazdájuk közelében maradt. A mentők beszámolója szerint az állatok ugyan nem érthették pontosan, mi történt, de érezték, hogy baj van.

Az oxigénterápia hatására a gazda és a két négylábú állapota fokozatosan javult. A félelmet lassan felváltotta a megkönnyebbülés, a történet pedig szerencsés véget ért.

A füstmérgezés az állatokra is veszélyes

A mentőszolgálat felhívja a figyelmet, hogy a füstmérgezés nemcsak a szén-monoxid miatt jelent veszélyt. A tűz során keletkező mérgező gázok – például a cianidvegyületek – és a forró füst súlyos légúti sérüléseket is okozhatnak embereknél és állatoknál egyaránt.

Az eset ismét rámutatott arra, hogy vészhelyzetben a háziállatok is ugyanúgy segítségre szorulhatnak, mint gazdáik.

Ezt olvastad már? Agarakat mentettek a tűzoltók

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🚑 MÉG TÖBB MENTőK 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK