Pénteken sok önálló töltőállomás nem nyit ki országszerte, mivel a Független Benzinkutak Szövetsége szerint a hazai családi benzinkutak terhei elviselhetetlenné váltak. A szövetség a zárvatartás napján, délelőtt 11 órakor sajtótájékoztatót is rendez az inárcsi benzinkúton.
A Független Benzinkutak Szövetsége a közösségi oldalán jelentette be a pénteki zárvatartási akciót. A szervezet bejegyzésében úgy fogalmazott: „Évek óta tart a családi vállalkozásban működő magyarországi benzinkutak vesszőfutása. Vállalkozásainkat a magyar politika gyakran szavazatszerzési eszközként, »perselyként« használja, miközben a meghozott döntések óriási károkat okoznak a hazai, családi tulajdonban lévő töltőállomásoknak”.
Az érdekérvényesítő csoport a lépéssel arra akarja irányítani a figyelmet, hogy a magyar benzinkutas vállalkozások terhei mára elviselhetetlen szintet értek el. A kialakult helyzetről pénteken 11 órától egy inárcsi töltőállomáson adnak részletes tájékoztatást a sajtó képviselőinek.