Mai névnap: Barnabás

Eltiltás alatt, bódultan okozott balesetet egy kőszegi férfi
Ittasan és kábítószer hatása alatt, az eltiltás hatálya alatt okozott közúti balesetet egy kőszegi lakos, aki élettársa járművét engedély nélkül vitte el. A férfi a helyszínről elmenekült, de a rendőrök a szemtanúk leírása alapján rövid időn belül elfogták.



A baleset január 16-án éjszaka történt Gyöngyösfalu térségében. Az elkövető az élettársa autóját annak tudta és beleegyezése nélkül vitte el kőszegi otthonukból, majd a járművel anyagi káros balesetet okozott. Az ütközést követően a sofőr nem állt meg, hanem elhagyta a helyszínt.
A kiérkező rendőrök a tanúvallomások alapján beazonosították az elkövetőt, akit hamarosan meg is találtak. Az intézkedés során elvégzett alkoholszonda pozitív értéket mutatott, a drogteszt pedig THC jelenlétét jelezte a férfi szervezetében. Az ellenőrzéskor az is kiderült, hogy a sofőr érvényes vezetői engedéllyel nem rendelkezik, mivel korábban eltiltották a járművezetéstől.
Elismerte a bűncselekmények elkövetését
Az egyenruhások a férfit előállították a Kőszegi Rendőrkapitányságra. A nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, melynek során beismerő vallomást tett. A hatóság többek között jármű önkényes elvétele, járművezetés az eltiltás hatálya alatt, valamint bódult és ittas állapotban elkövetett járművezetés miatt folytat büntetőeljárást az ügyben.







