Továbbra is előzetes letartóztatásban marad J. Dávid, a 24 éves férfi, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy hónappal ezelőtt megölte élettársa 22 hónapos nevelt kislányát Miskén. A Kecskeméti Törvényszék bírósága a minősített emberölés bűntettével gyanúsított férfi letartóztatását három hónappal meghosszabbította.
Mint arról korábban írtunk, kislány holttestét szeptember elsején este találták meg egy focipálya melletti keresztnél. A rendőrség az eset körülményeire tekintettel emberölés miatt indított nyomozást, és másnap hajtóvadászatot indított J. Dávid ellen. A kislány nagymamája azt nyilatkozta, hogy az unokáját agyonverték.
A férfit, akit saját apja adott fel és aki a 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsítottak meg, a miskei otthonukban gyanúsítják azzal, hogy szeptember elsején megölte a rá bízott 22 hónapos gyermeket, majd a holttest elrejtése után megszökött.
A férfit elfogták és őrizetbe vették. A bíróság bűnismétlés veszélye, szökés megakadályozása, a terhelt eljárásban való jelenlétének biztosítása, valamint a nyomozás jogellenes befolyásolása miatt rendelte el a letartóztatását. J. Dávid családja elmondta, hogy a bűncselekmény óta menekülésben vannak, és beszámoltak a férfi által nekik mondottakról.
Az ügyben eljáró nyomozási bíró egyetértett az ügyészség indítványával, és így meghosszabbította a letartóztatást. A Drogügyi kormánybiztos szerint a kábítószer is közrejátszhatott a tragikus eseményben.
[Archivált média]