• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Elfogták a fiatalkorú bántalmazókat Veszprémben

2025. augusztus 7. 16:52
Várszegi Tímea
2026. március 30.

Egy megalázó és erőszakos eset kapcsán három fiatal ellen indult büntetőeljárás Veszprémben. A 16 és 18 év közötti elkövetők egyikét a rendőrök a veszprémi vasútállomáson fogták el.

A lakásban kezdődött, az utcán folytatódott

Egy fiatal lány bántalmazásáról készült videó került fel az internetre, amely rövid időn belül bejárta a közösségi médiát. A felvételen látható erőszakos jelenetsor még 2024. július 23-án történt egy veszprémi lakásban. A nyomozás megállapítása szerint egy 16 éves lány bántalmazta 17 éves barátnőjét, akivel szemben megalázóan viselkedett, és arra kényszerítette, hogy kiszolgálja a lakásban tartózkodó társaságot.

Amikor a sértett távozni akart, nem engedték ki, és csak később jutott az utcára. A bántalmazás azonban ott is folytatódott.

Elfogás és büntetőeljárás

A rendőrség elfogatóparancsot adott ki a 17 éves balatonalmádi lánnyal szemben, akit végül 2025. augusztus 5-én, a veszprémi vasútállomáson fogtak el. A rendőrök előállították, majd őrizetbe vétele mellett gyanúsítottként kihallgatták.

A bűncselekménynek két további elkövetője is volt: egy 18 éves fiatalember és egy 15 éves lány, akiket a nyomozók korábban már kihallgattak.

A három fiatallal szemben személyi szabadság megsértésének bűntette és aljas indokból elkövetett könnyű testi sértés bűntette miatt indított eljárást a Veszprémi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya, és kezdeményezték letartóztatásukat – közölte a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság.


Mit mond a Btk.?

A Btk. 194. § (1) bekezdése szerint:
„Aki mást jogtalanul személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

A Btk. 164. § (2) bekezdés b) pontja alapján pedig:
„A testi sértés bűntettét az követi el, aki mást aljas indokból bántalmaz, és ezzel neki nyolc napon belül gyógyuló sérülést okoz.” Ez egy évtől három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

[Archivált média]

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

📰 MÉG TÖBB TESTI SéRTéS 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK