Öt elhagyott kölyökkutyát talált egy szabadnapos körzeti megbízott Eperjeske mellett, az erdő szélén. A rendőr kollégáival összefogva négy állatot sikerült megmenteni, és menhelyre juttatni. Az ügyben eljárás is indult állatkínzás gyanúja miatt.
[Archivált média]
Zsákban hagyták magukra a kiskutyákat
2025. július 29-én a Zsaru Magazin számolt be arról, hogy Székely Sándor törzszászlós, Eperjeske körzeti megbízottja mezőgazdasági munka közben, szabadidejében talált rá egy zsákba tett alomnyi kölyökkutyára az erdő szélén. Elmondása szerint egy mozgó árnyat vett észre a szántóföld szélén, és amikor közelebb ment, három apró, körülbelül négy-öt hetes kutya indult meg felé.
[Archivált média]
[Archivált média]
Képek: RENDŐRSÉG
Két másik kiskutyát is felfedezett egy zsák mellett, ám egyikük már annyira legyengült állapotban volt, hogy hiába adott neki vizet, nem élte túl. A másik négy kutyus megmentéséhez Székely Sándor azonnal segítséget kért kollégájától, Széll László törzszászlóstól, aki ügyeletes szolgálatirányítóként a záhonyi rendőrkapitányságon dolgozott.
Rendőri összefogással a menhelyig
Bár a kisvárdai menhely sajnos nem tudott azonnali segítséget nyújtani, Széll László azonnal intézkedett: két rendőrt, Varga Gyula zászlóst és Lakatos Győző őrmestert küldött a helyszínre. Ők tovább egyeztettek a lehetőségekről, miközben a szabadnapos rendőrnek folytatnia kellett a mezőgazdasági munkáját.
Nem sokkal később Kocsi Patrik őrmester, a Záhonyi Határrendészeti Kirendeltség kutyavezetője is bekapcsolódott a mentésbe. Egy nyírbátori önkéntes állatmentő ismerősén keresztül vette fel a kapcsolatot a nyíregyházi Felemás Mancsok Kölyökmentő Alapítvány vezetőjével. Az alapítvány vállalta a négy megmentett kiskutya befogadását, és Kocsi Patrik saját autójával el is szállította őket a menhelyre.
Eljárás is indult
A rendőrség nemcsak az állatokat mentette meg, hanem büntetőeljárást is indított. A Záhonyi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya bűncselekmény gyanújával nyomozást rendelt el ismeretlen tettes(ek) ellen az erdő szélén zsákba tett és magukra hagyott, túlélésre esélytelen kiskutyák ügyében – írta meg a Zsaru Magazin.
Mit mond a Btk.?
A Büntető Törvénykönyv (2012. évi C. törvény) 244. § (1) bekezdése szerint állatkínzást követ el az, aki gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy vele szemben olyan mértékű mulasztást követ el, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza. A bűncselekmény alapesetben két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. A (2) bekezdés alapján minősített esetben – például ha a bűncselekményt különös kegyetlenséggel vagy több állat sérelmére követik el – a büntetés három évig terjedő szabadságvesztés is lehet.
Megosztás:
Share on FacebookShare on X (Twitter)Share on WhatsappCopy LinkLink is Copied!Share on Email
Sütiket használunk a tartalom személyre szabásához és a forgalom elemzéséhez. Hozzájárulásoddal lehetővé teszed, hogy fejlődjünk és olyan híreket mutassunk, amik valóban érdekelnek. Döntésed bármikor visszavonhatod. 💙❤️
Functional
Mindig aktív
A technikai tárolás vagy hozzáférés kizárólag a felhasználó által kifejezetten kért szolgáltatás nyújtásához szükséges, vagy kizárólag elektronikus hírközlő hálózaton keresztüli kommunikáció továbbítása céljából történik
Preferenciák
A technikai tárolás vagy hozzáférés az előfizető vagy felhasználó által nem kért preferenciák tárolásának legitim céljához szükséges.
Statisztikai
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.Az a technikai tárhely vagy hozzáférés, amelyet kizárólag anonim statisztikai célokra használnak. Idézés, az Ön Internet-szolgáltatójának önkéntes kötelezettségvállalása vagy harmadik féltől származó további nyilvántartások nélkül az erre a célra tárolt vagy visszakeresett információ általában nem használható fel az Ön azonosítására.
Marketing
A technikai tárhely vagy hozzáférés szükséges ahhoz, hogy felhasználói profilokat hozzanak létre reklámküldéshez, vagy hasonló marketing célból követhessék a felhasználót egy webhelyen vagy több webhelyen.