Kapcsolati erőszak gyanúja miatt vettek őrizetbe egy férfit Gyálon, aki rendszeresen bántalmazta élettársát és két gyermekét – közölte Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Fenyegetőzött, bántalmazott, rongált
A Dabasi Rendőrkapitányság adatai szerint az 57 éves O. Tibor hosszabb ideje fizikailag és lelkileg is terrorizálta családját. Néhány nappal ezelőtt egy családi veszekedés során egy 15 literes festékesvödörrel fejbe verte a kisebbik gyermekét, majd módszeresen megrongálta a lakást, aminek következtében egy szekrény az idősebb fiú lábára borult, és eltörte a lábujját. A sérült gyerekeket kórházba szállították.
A TEK segítségével fogták el
A férfi a rendőrök kiérkezésekor elbarikádozta magát otthonukban, és nem volt hajlandó elhagyni a házat. Mivel a bejelentő szerint fegyver is lehetett nála, a rendőrség a Terrorelhárítási Központ egységének segítségét kérte. O. Tibort végül a TEK munkatársai fogták el, és a Dabasi Rendőrkapitányságra szállították.
Letartóztatták
A férfit őrizetbe vették, és kapcsolati erőszak bűntette miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A rendőrség kezdeményezte letartóztatását, amelyet a bíróság el is rendelt.