• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Alvó apját szurkálta halálra, majd maga hívta a rendőröket

2025. április 25. 09:07
Várszegi Tímea
2026. március 30.

2024. május 16-án hajnalban egy 28 éves demecseri férfi telefonon értesítette a rendőrséget, hogy közös otthonukban leszúrta édesapját. A kiérkező rendőrök és mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani. A férfi nem tudott magyarázatot adni tettére, és a holttest mellett várta a hatóságokat – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség.

[Archivált média]

Álmában támadt rá apjára

A vádirat szerint a vádlott mentális állapota miatt nem volt képes önálló életvitelre, és teljes mértékben édesapja segítségére szorult. Aznap hajnalban a férfi arra ébredt, hogy apja horkol, ezután a konyhából két kést vitt magával, majd az ágyban alvó férfit nyakon, mellkason és hason szúrta többször. A rendőrök emberölés bűntette miatt hallgatták ki, őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

Kényszergyógykezelést indítványoz az ügyészség

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség vádat emelt a férfi ellen különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés miatt. Mivel a vádlott jelenleg is kóros elmeállapotból fakadó kényszergyógykezelés alatt áll, az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság mentse fel a bűncselekmény alól, és rendelje el további kényszergyógykezelését.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

👮 MÉG TÖBB GYILKOSSáG 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK