Megsérült egy fiatal férfi, aki egy Veszprém vármegyei strandon ugrott fejest a sekély vízbe, majd elmerült. A baleset után a strandolók kimentették a vízből a sérültet, akit a mentésirányítás telefonos utasításai alapján sikeresen újraélesztettek a parton, mielőtt a mentőhelikopter kórházba szállította volna.
Az Országos Mentőszolgálat vasárnapi beszámolója szerint az ijesztő esethez segítségkérést követően indultak meg a mentőegységek. A vízparton tartózkodók gyors reakciójának köszönhetően a férfi légzése a segítség megérkezése előtt visszatért, majd néhány perc múlva magához is tért. A helyszínre elsőként egy mentőgépkocsi, azt követően egy esetkocsi, végül pedig egy mentőhelikopter érkezett a sérült ellátására.
„Kezdetben a férfi nem lélegzett, így a mentésirányító instrukcióit követve újraélesztést kezdtek a vízparton, ami rövidesen sikerre vezetett, a férfi légzése visszatért, néhány perc múlva pedig magához is tért. Elsőként mentőgépkocsi, majd esetkocsi és mentőhelikopter érkezett a helyszínre. Elláttuk a sérültet, akinek erős fájdalmai voltak, lábait pedig nem érezte és mozgatni sem tudta”
‒írták. A beteg stabilizálását követően légi úton kórházba szállították.