Életveszélyes fenyegetések miatt kényszerült hetekig tartó bujkálásra és teljes rejtőzködésre februárban Pesty László. A dokumentumfilmes egy friss interjúban részletesen beszámolt a NER korrupcióját bíráló kijelentései után kapott konkrét halálos üzenetekről, a rendőrség elől való filmszerű meneküléséről, valamint jelenlegi politikai meggyőződéséről is.
A rendező kálváriája február 9-én vette kezdetét, amikor elmondása szerint két ismeretlen személy kereste fel az otthonánál. Bár a sövény takarása miatt nem látta az arcukat, a tőlük kapott ultimátum egyértelmű volt. Közölték vele, hogy amennyiben az április 12-i országgyűlési választásokig megszólal, a holttestét Mohácsnál fogják kivetni a Duna hullámai, ráadásul a test olyan állapotban lesz, hogy az azonosítása is komoly nehézségekbe ütközik majd. Pesty a fenyegetést követően tíz perc alatt összecsomagolt és elmenekült. Mint a 24.hu-nak adott interjújában kifejtette, a fellépést egyértelműen politikai indíttatásúnak tartja, mivel korábban nyíltan beszélt a kormányzati holdudvar korrupciós ügyeiről.
A bujkálást szigorú konspiratív szabályok szerint, a legbízhatóbb barátai segítségével szervezte meg: háromnaponta váltott helyszíneket – köztük két, a fővárostól távoli vidéki ingatlant –, váltott gépjárműveket használt, a mobiltelefonját pedig a cellaadatok alapján történő beméréstől tartva teljesen kikapcsolta. Amikor az üldözőiről kérdezték, csupán úgy hivatkozott rájuk: „Ők.”
Menekülése során drámai helyzetbe került, amikor egy Keleti pályaudvar közeli lakásban rejtőzködött, és a rendőrök megjelentek a barátjánál, hogy eltűnt személyként keressék őt. Pesty elmondása alapján ekkor a vécé lichtófablakán préselte át magát hátizsákkal, cukorbetegen, asztmásan, műtendő térddel és idegösszeomlással, majd egy csaknem háromméteres ugrást követően a pályaudvarra menekült. Onnan Kőbánya-felsőig utazott vonattal, ahol egy munkáskocsmában egy idős nő azonnal felismerte, és felajánlotta neki a segítségét; a filmes végül három és fél napig az ő lakásán húzta meg magát.
Bár Pesty február 24-én személyesen jelentkezett az V. kerületi Rendőrkapitányságon tisztázni, hogy életben van, a nyilvánosságba egészen a választások közeledtéig nem tért vissza. A rendőrségre nem haragszik, de tartott attól, hogy egy szerinte kreált állatkínzási feljelentés jogcímén bent tartják, és ott bántódása esik. Az ingatlanánál tapasztalt hatósági intézkedést – ahol csapatszállítókkal és tűzoltókkal vonultak ki, lakatokat vágtak le és ajtókat törtek be – aránytalannak nevezte, és meggyőződése szerint a nyomozók valójában nem őt, hanem a nála lévő adathordozókat keresték. Azokat a kritikákat, miszerint az eltűnése csupán egy médiahekk lett volna, nyers és durva hangnemben utasította vissza.
A politikai helyzetet értékelve a korábban orbánista dokumentumfilmes kijelentette, hogy az áprilisi választáson már meggyőződésből a Tisza Pártra szavazott. Magyar Pétert az ország megváltásának tartja, amennyiben sikerül gátat szabnia a bűnözésnek és a lopásnak. Ugyanakkor figyelmeztetett, hogy a karneválozást be kell fejezni, mert a korábbi rendszer emberei és besúgói rejtett csapdákat állítottak az új adminisztrációnak. „Mi belülről jövünk, ezért tudunk hitelesen beszélni arról, ami ott történt” – utalt Magyar Péterrel közös fideszes múltjára, hangsúlyozva, hogy az új kormánynak rendkívül ébernek kell lennie, mert jelenleg sincs biztonságban.