• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Folyamatos az éjszakai és nappali rendőri jelenlét a Kelenföldi vasútállomásnál

2026. június 26. 07:37
Várszegi Tímea
Budapesti Rendőr-főkapitányság

Továbbra is állandó, megemelt létszámú ellenőrzéseket tart a rendőrség Budapest XI. kerületében, különös tekintettel a Kelenföldi vasútállomás térségére. A május végén indított közbiztonsági akció legutóbbi egyhetes szakaszában a hatóságok több mint hétszáz embert igazoltattak, és huszonnégy személyt fogtak el vagy állítottak elő.

A lakossági panaszokra reagálva elrendelt fokozott jelenlét május 28-a óta megszakítás nélkül tart a főváros érintett részein. A XI. Kerületi Rendőrkapitányság egyenruhásai önállóan, valamint a helyi közterület-felügyelőkkel közösen is járőröznek. A folyamatos éjszakai és nappali felügyelet biztosításához a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Közrendvédelmi Főosztálya, valamint a Készenléti Rendőrség állománya is megerősítő erőket garantál.

A fokozottan ellenőrzött övezetekben a járőrök 2026. június 18. és június 25. között összesen 735 állampolgárt igazoltattak. Az egyhetes periódus alatt 24 embert állítottak elő vagy fogtak el: az intézkedések hátterében többek között garázdaság, érvényben lévő elfogatóparancs, elzárás letöltésének elmulasztása, valamint tetten ért bűncselekmény elkövetése állt.

A rendőrök a helyszínen közterületi alkoholfogyasztás miatt hat, közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklása miatt kettő, míg tulajdon elleni szabálysértés okán egy alkalommal éltek szabálysértési feljelentéssel. Pénzbírságot összesen kilenc esetben szabtak ki az egyenruhások: öt embert köztisztasági szabálysértés, egyet közúti közlekedési szabályszegés, egy személyt pedig a segélyhívó számok rendeltetéstől eltérő, visszaélésszerű igénybevétele miatt szankcionáltak helyszíni bírsággal.

A Budapesti Rendőrfőkapitányság az önkormányzati szervekkel szorosan együttműködve a jövőben is fenntartja a megemelt létszámú egységeket, és nyomatékosan kéri a lakosságot, hogy jogsértés észlelésekor haladéktalanul tárcsázzák a 112-es központi segélyhívót.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

📍 MÉG TÖBB KöRNYEZETüNK 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK