Nem tudta lekövetni az útterelés ívét egy rendkívül ittas sofőr az M3-as autópályán, így járművével egy beton elválasztóelemnek ütközött, majd felborult. A baleset okozója ugyan könnyebb sérülésekkel megúszta a karambolt, de ittas járművezetés és gondatlan balesetokozás miatt is bíróság elé kell állnia.
A közlekedési szerencsétlenség június 18-án, az esti órákban történt, amikor a gépkocsi vezetője a sávelhúzás után megpróbált visszatérni az autópálya eredeti forgalmi sávjába. Az autós az alkoholos befolyásoltság miatt már képtelen volt kontrollálni a járművet, így a betonfalra hajtva az oldalára borította a kocsit. A sofőrt a helyszíni ellátás után könnyű sérülésekkel szállították kórházba a mentők.
A hatóságok tájékoztatása alapján az eset mögött nem egyszerű emberi figyelmetlenség, hanem súlyos felelőtlenség állt. A Pest vármegyei rendőrség hivatalos tájékoztatása szerint a férfi annyira súlyos állapotban volt a tetemes mennyiségű alkoholtól, hogy a kiérkező egyenruhásokkal gyakorlatikag beszélni is alig bírt.