• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Letartóztatták Bús Balázst, az NKA volt alelnökét

2026. június 25. 14:19
Várszegi Tímea
RTL
2026. június 25.

Törvénytelennek és politikai színezetűnek nevezte harmincnapos letartóztatását Bús Balázs, Óbuda egykori fideszes polgármestere, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) korábbi alelnöke. A vezetőszáron és bilincsben kísért politikus a Kecskeméti Járásbíróságon nyilatkozott, miközben az NKA-botrány újabb és újabb szálai, köztük kormányközeli művészek milliós támogatásai látnak napvilágot.

A bíróság csütörtökön elrendelte a politikus harmincnapos letartóztatását, amelyet Bús Balázs az RTL Híradónak adott nyilatkozatában élesen bírált.

„A bíróság politikai döntést hozott, véleményem szerint törvénytelen döntést hozott”

– fogalmazott az egykori alelnök. Kijelentette, hogy a döntés teljesen megalapozatlan, mivel ő részletes vallomást tett és mindenben együttműködött a hatóságokkal. Súlyosbításként hozzátette:

„Semmit nem követtem el, soha semmilyen bűncselekményben nem vettem részt, és soha olyan döntést nem hoztam, ami törvénytelen lett volna”.

Arra a kérdésre, hogy ki adott utasítást a pénzek odaítélésére, vagy hogy az alapért miniszterként felelős Hankó Balázs instruálta-e, nem volt hajlandó válaszolni.

A kényszerintézkedés nemcsak őt érinti. A bíróság az NKA azon kiemelt bizottsági tagjainak sorsáról is döntött, akik az országgyűlési választások előtt összesen 17 milliárd forintnyi állami támogatás sorsáról határoztak. A letartóztatottak között van Ughy Attila, Budapest XVIII. kerületének korábbi fideszes polgármestere is. Az áprilisban kirobbant botrány lényege, hogy a gyanú szerint nem szakmai, hanem politikai és kapcsolati alapon, titkos döntésekkel juttattak jelentős összegeket kormányközeli szereplőknek, ezzel is támogatva a kormánypárti kampányt.

Az ügyre Molnár Áron színész-aktivista hívta fel a figyelmet – akit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tanúként már ki is hallgatott –, rámutatva, hogy az alap állami kifizetőhelyként működve több millió forinttal pénzelt olyan, a Fidesz mellett nyíltan kampányoló zenészeket, mint Tóth Gabi, Dopeman vagy Pataky Attila.

A visszaélések miatt elsőként Bús Balázs távozott a szervezet éléről, akit lemondási hullám követett: posztjáról lemondott Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója (aki szerint őt félretájékoztatták), Both Miklós, a Hagyományok Háza főigazgatója, valamint Kiss-Hegyi Anita, a Kulturális és Innovációs Minisztérium kulturális kapcsolatokért felelős államtitkára is. A 24.hu tényfeltáró cikkei arra is rávilágítottak, hogy a közpénzekből Kovács Sándor fideszes parlamenti képviselő környezetébe is áramlott, sőt, ebből a keretből finanszírozták Kocsis Máté Zebra DPK-gyűlésének egyik rendezvényét is.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

👮 MÉG TÖBB CSALáS 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK