Hivatalosan is helyreállították Szabó Bence rendőrszázados szolgálati jogviszonyát, így a Nemzeti Nyomozó Iroda egykori munkatársa visszatérhet az állományba. A nyomozó azután szerel fel újra, hogy az ügyészség bizonyítottság hiányában teljesen tisztázta őt a korábbi vádak alól. Szabó azután lett országosan ismert, hogy nyíltan beszélt a Tisza Pártot célzó állítólagos hatósági műveletekről.
A döntésről maga az érintett számolt be a közösségi média oldalán, ahol megosztotta a visszavételéről szóló hivatalos határozat másolatát. A határozat múlt hét kedden, június 16-án lépett hatályba. A kiberbűnözés elleni főosztály korábbi kiemelt nyomozójának ügye még a választási kampány utolsó szakaszában, márciusban robbant ki, amikor a Direkt36-nak részletesen beszámolt arról, hogy tudomása szerint titkosszolgálati módszerekkel próbálták meggyengíteni a Tisza Pártot.
A százados akkori nyilatkozata szerint 2025 júliusában gyermekpornográfia vádjával indítottak eljárást két, a párthoz köthető informatikai szakember ellen. Bár tiltott anyagokat nem találtak náluk, a megszerzett adatokból Szabó szerint az látszott, hogy egy koordinált akció keretében a párt digitális infrastruktúráját akarták összeomlasztani és feltörni. A belső információk nyilvánosságra hozatala után a hatóságok azonnal léptek: a nyomozónál házkutatást tartottak, hivatali visszaéléssel gyanúsították meg, Pintér Sándor akkori belügyminiszter pedig nyilvánosan árulónak titulálta őt.