• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Hegedűs Zsolt: Megnyílnak a kórházak kapui az újságírók előtt

2026. június 22. 09:15
Várszegi Tímea
2026. június 22.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy a tárca új, egyértelmű nyilatkozási irányelveket alakít ki a dolgozók számára, és megnyitja a gyógyintézmények kapuit a sajtó munkatársai előtt. A döntés értelmében az orvosok és szakápolók retorziók nélkül beszélhetnek az ellátórendszer valós helyzetéről és infrastrukturális problémáiról. A lépéssel a minisztérium a transzparens, hiteles és szakmailag megalapozott tájékoztatást kívánja biztosítani a közvélemény számára.

A tárcavezető a Facebook-posztjában közölte, hogy a következő héten hivatalosan is jelzi az Országos Kórházi Főigazgatóságnak (OKFŐ), a kórházak irányítóinak, valamint az egészségügyi háttérintézmények vezetőinek, hogy biztosítsanak teret a nyíltabb és átláthatóbb kommunikációnak. Hegedűs Zsolt hangsúlyozta, hogy a kampányban tett ígéreteknek megfelelően a média képviselői előtt megnyitják az egészségügyi intézményeket. Az orvosok és a szakdolgozók szabadon bemutathatják a mindennapi nehézségeket és a működésbeli hiányosságokat, amennyiben a nyilatkozataik során tiszteletben tartják a páciensek jogait és emberi méltóságát. A miniszter kiemelte, hogy a lakosságnak, a hozzátartozóknak és a dolgozóknak egyaránt joguk van megismerni az egészségügy valós állapotát, a megörökölt nehézségeket, valamint a követendő jó gyakorlatokat, a változtatás célja pedig nem a félelemkeltés, hanem a hiteles tájékoztatás.

A most bejelentett intézkedés gyökeres fordulatot jelent a korábbi évek gyakorlatához képest. Még 2021 tavaszán, a koronavírus-járvány harmadik hullámának idején 28 szerkesztőség nyílt levélben fordult a kormányhoz, hogy tegye lehetővé a kórházi állapotok objektív bemutatását. Az akkori minisztérium a kérelmeket elutasította, és a járványügyi készültségre, valamint a vírus terjedésére hivatkozva kizárólag az MTVA és az MTI által készített felvételeket és fotókat bocsátotta a sajtó rendelkezésére. Ebben az időszakban a kormány jogszabály-módosításokkal többször is változtatott azon, hogy az OKFŐ vagy az egyes kórházigazgatók hatáskörébe tartozzon-e a sajtó belépési engedélyeinek elbírálása.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

🚑 MÉG TÖBB EGéSZSéGüGY 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK