A büntetőeljárás hatékonysága és szakszerűsége érdekében a Legfőbb Ügyészség saját hatáskörbe vonta a Magyar Nemzeti Bankkal kapcsolatos büntetőügyet. Az eljárást, amely eddig a rendőrség felügyelete alá tartozott, a továbbiakban a Központi Nyomozó Főügyészség folytatja le dr. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész rendelkezése alapján.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda még 2025. február 10-én indított nyomozást az Állami Számvevőszék feljelentése nyomán a jegybankot érintő ügyben. A büntetőeljárás eddigi, úgynevezett felderítési szakaszában a nyomozás irányítása a rendőrség feladata volt, az ügyészség pedig kizárólag törvényességi ellenőrzést gyakorolhatott. Ebben a fázisban a vádhatóság nem adhatott utasításokat a nyomozati cselekmények ütemezésére vagy szakmai irányára vonatkozóan.
A Fővárosi Főügyészség rendszeres tájékoztatást kért a folyamatban lévő munkáról, és a legfrissebb adatok elemzése után arra a döntésre jutott, hogy a nyomozás időszerűsége és szakszerűsége ügyészségi keretek között biztosítható a leghatékonyabban. A Legfőbb Ügyészség a büntetőeljárási törvény adta jogkörével élve a mai napon hivatalosan is kijelölte a Központi Nyomozó Főügyészséget a további eljárási cselekmények elvégzésére, így a nyomozás teljes egésze ügyészségi hatáskörbe került.