• Alkoholszint kalkulátor
  • Gyorshajtás kalkulátor
  • Időjárás infók
  • SOS panel
  • Helymeghatározás (SOS)
  • Vármegyei szűrés
  • Közvetlen segélyhívó
  • Baleseti kárbejelentő
  • Kategória értesítés kontroll

ZsaruHírek App

Mobilalkalmazás

Alkoholszint kalkulátor • Gyorshajtás kalkulátor • Vármegyei szűrés • SOS panel • Helymeghatározás (SOS) • Közvetlen segélyhívó • Baleseti kárbejelentő • Időjárás • Kategória értesítés kontroll
Google Play letöltés
ZsaruHírek App

Hősies életmentés: Lángoló házból, az ablakon keresztül mentettek az ózdi zsaruk

2026. április 15. 15:30
Várszegi Tímea
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Négy ózdi rendőr mentett ki egy 93 éves férfit egy égő ingatlanból április 14-én délelőtt. Az egyenruhások a gázcsap elzárása után az ablakon át hatoltak be a füsttel telített épületbe, hogy kiemeljék a bajba jutott nyugdíjast.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányságra délelőtt érkezett a segélyhívás, mely szerint Ózdon, a Centrum úton kigyulladt egy lakóház. A helyszínre elsőként Nagy Péter zászlós, Polónyi Balázs főtörzsőrmester, valamint Sebők István és Rácz Vivien Andrea őrmesterek érkeztek meg. Látva, hogy az épület teljes terjedelmében ég és az ablakokon lángok csapnak ki, azonnal elzárták a gázcsapot.

A járőrök egymásnak bakot tartva segítették fel társaikat az egyik ablakhoz, ahol a megolvadt redőnyt letépve jutottak be a házba. Az egyik szobában a földön ülve találták meg az idős férfit, akit felemeltek, majd az ablakon keresztül adtak ki a ház előtt várakozó kollégáiknak. A 93 éves bácsit a kiérkező mentőszolgálat munkatársai vették át további ellátásra.

A mentési munkálatok során a zászlós és a főtörzsőrmester horzsolásokat szenvedett, egyikük pedig a jelentős füstbelélegzés miatt oxigénellátásra szorult. A rendőrök az egészségügyi ellátást követően visszatértek a szolgálatba, és folytatták a munkát.

Megosztás:

Kapcsolódó cikkek

Betöltés...

📍 MÉG TÖBB KöRNYEZETüNK 🚨 LEGFRISSEBB HÍREK