A Gödöllői Rendőrkapitányság nyomozói lopás bűntette miatt indítottak eljárást a 47 éves M. Tamás ellen, aki társával együtt eltulajdonította egy postai kézbesítő pénztárcáját, amelyben közel 4,4 millió forint készpénz volt. A bűncselekmény február 13-án délelőtt Ikladon történt.
A sértett, egy postai kézbesítő, szolgálati autójával parkolt le Ikladon, hogy kézbesítse a leveleket. Miközben egy címzettnek vitt küldeményt, az elkövető M. Tamás kihasználta a helyzetet, és az autóban hagyott pénztárcát ellopta. A tárcában a Magyar Posta tulajdonát képező 4,4 millió forint volt. Az elkövetők autóval menekültek el a helyszínről, majd a lopást követően néhány órával a gépkocsit eladták, hogy eltüntessék a nyomaikat.
A Gödöllői Rendőrkapitányság tanúk kihallgatása és adatgyűjtés alapján néhány napon belül azonosította és elfogta a lopással gyanúsítható férfit. M. Tamást előállították, majd őrizetbe vették, és gyanúsítottként hallgatták ki. A nyomozás során kiderült, hogy az ellopott pénzből járműveket vásároltak, amelyeket a hatóságok lefoglaltak.
A nyomozók kezdeményezték M. Tamás letartóztatását, amit a bíróság elrendelt. Társa azonban még szökésben van, a rendőrség tovább folytatja az elkövető felkutatását.
Forrás: police.hu