Hajtóműhiba miatt kényszerleszállást hajtott végre a Magyar Honvédség egyik H225M típusú helikoptere péntek délután Pápa közelében. Az incidens során senki sem sérült meg, és a gép is épségben földet ért.
A Magyar Honvédség Kiss József 86. Helikopterdandár kötelékébe tartozó forgószárnyas az utóbbi napokban az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton vett részt. A szolnoki helikopterdandár több mint 300 katonával és kéttucatnyi technikai eszközzel települt át a pápai bázisrepülőtérre a hét elején.
A 74-es oldalszámú gép péntek kora délután indult vissza állandó állomáshelyére, Szolnokra, amikor a felszállás után pár perccel a meghibásodás bekövetkezett. A pilóták a Pápa melletti Adásztevel és Nagytevel között, lakóterülettől távol, az országúttól egy kilométerre tettek le a gépet.
A pilóták lélekjelenléte
A szakszerűen végrehajtott landolás során sem személyi sérülés nem történt, sem anyagi kár nem keletkezett, a helikopter teljes épségben ért földet. A helyszín biztosítását katonák végzik, miközben Szolnokról már el is indult egy repülő-műszaki javítócsoport a meghibásodás elhárítására – közölte a Honvéd Vezérkar.
[Archivált média]